Årets utställare


Kaffe/bröd eller annan förtäring.


Eva Alnebring; akvarell - Villa Sandgatan, Enk /

Nathelie Axelsson; abstrakt - Litslena Ullstämma 3, Grillby

Johan Bergkvist; grafik, måleri - Tillinge, Svirsta 8

Agneta Björklund; måleri olika tekniker - Motorstadion, Fagerskogen /

Camilla Bogelid; blandteknik - Westerlundska gymnasiet

IngaLena Boman; keramik, kol, olja - Motorstadion, Fagerskogen /

Therese Borg; keramik blandat & GÄSTUTSTÄLLARE: Maria Landgren; målning olika tekniker - Torgbacken 5, Enk

Anne Daftler; keramik - Sandgatan 35, Enk

Eva Danielsson; akvarell & GÄSTUTSTÄLLARE: Puck Jansson; akvarell, olja - Broby Gård, Tillinge /

Charlotta Due; collage, papiermaché - Westerlundska gymnasiet

Kirsti Du Rietz; akryl (vedic art) - Westerlundska gymnasiet

Lena Ekholm; bildväv - Westerlundska gymnasiet

Enköpings fotoklubb ; foto - Studieförbundet vuxenskolan, Ågatan 15B, Enk

Kerstin Evengård; akvarell, bivaxmålning, smycken - Sparrsätra 17

Torbjörn Forsberg; skulptur - Nysätraby, Örsundsbro

Ida Haag; olja, silversmide, skulptur, tryck - Kungsgatan 31A, in på gården

Lillemor Hammarlund; keramik, raku - Ugglevägen 17, Grillby

Jajja Hansdotter; akvarell - Tuna Trädgård, Örsundsbro /

Patrik Holmberg ; olja - Galleri/ateljé, Rådmansgatan 10

Gun Jaensson; keramikskulptur - Karleby Tingshus

Anita Johansson; keramik - Kyrkogatan 19 vinden, Enk

Yvonne Johansson; akvarell, trasmattor - Boglösa församlingshem

Rolf Jörgensen; olja på duk - Mels Garage, Åkerbygatan 4 /

Anders Kallström; konstsmide - Litslena Ullstämma 3 /

Lotta Kilander; kinesisk ging bi - Ännesta Hacksta

Göran Lacksell; silver, betong - Boglösa Kumla gård 3 /

Gun Inger Ladublå; abstrakt akrylmåleri - Litslena Ullstämma 3

Curt Larsson; akvarell - ABF, Ö.Järnvägsgt 1, Enk

Anna-Lena Linderoth; glasfusing - Kornknarrsvägen 9, Enk

Marie Lindström; akryl - Hacksta Svind 29 /

Leif Malm; konsstföremål i rost och trä mm - Broby Gård, Tillinge

Wei Xu Meller; akvarell - ABF, Ö.Järnvägsgt 1, Enk /

Kerstin Mårtensson; akvarell, olja - Gräsgt 14, Enk

Yvonne Olsson; konstföremål i rost och trä mm - Broby Gård, Tillinge

Per Sandstedt; olja - Vråkstigen 4, Enk

Gabriella von Schrowe; blandteknik - Westerlundska gården

Fredrik Sköld; målningar, fontäner, kulspiraler - Hacksta, Fjälby 1, Grillby

Göran Sollfors; fotografi - Wallinska gården, Kryddgårdsgt 8, Enk /

Annika Söderberg; akryl, keramik - Sandbrogt 1, Enk

Christina Sigvardsdotter Weiberg; akryl - Breds Skälby Gård 4 /

Tina Tombrock; skulptur, blandade tekniker - Villberga Bäcka kvarn 4

Anna-Karin Wetterström; akvarell - Villa Sandgatan, Enk /

Margareta Widh; abstrakt akryl - Pepparrotsgt 33A, Enk /

Emelinda Wigdell; akryl - Klubbgatan 15, Enk