Årets utställare


= Kaffe/bröd eller annan förtäring.

  • Sonja Algvik; akryl, stengods - Westerlundska gymnasiet, Enköping
  • Elisabeth Anderberg; keramik, raku - Litslena Ullstämma 3, Grillby
  • Eva Alnebring; akvarell & GÄSTUTSTÄLLARE: Emma Lindgren; akryl- Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Nathalie Axelsson; abstrakt - Litslena Ullstämma 3, Grillby
  • Olof Bendz; olja, akvarell, blyerts - Husby-sjutolftsgården   
  • Johan Bergkvist; grafik, måleri - Tillinge, Svirsta 8  
  • Camilla Berneklint; akryl - Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Agneta Björklund; måleri olika tekniker - Motorstadion, Fagerskogen
  • Camilla Bogelid; blandteknik & GÄSTUTSTÄLLARE: Bassam Al-Hakeem; akvarell - Westerlundska gymnasiet
  • IngaLena Boman; olja - Motorstadion, Fagerskogen
  • Anne Daftler; keramik - Husby-sjutolftsgården   
  • Eva Danielsson; akvarell & GÄSTUTSTÄLLARE: Puck Jansson; akvarell, olja & Liselott Pärlefors; keramik - Broby Gård, Tillinge   
  • Charlotta Due; collage, papiermaché - Westerlundska gymnasiet, Enköping
  • Lena Ekholm; bildväv - Westerlundska gymnasiet, Enköping
  • Tess Enarsson; akvarell, akryl, kol, blyerts - Rågvägen 45, Enköping  
  • Enköpings fotoklubb ; fotobilder - Studieförbundet vuxenskolan, Ågatan 15B, Enköping
  • Matilda Enqvist; akryl, blandtekn/textil, rostigt skrot&silver & GÄSTUTSTÄLLARE: Sophie Allstedt; blandtekn- Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Kerstin Evengård; akvarell, bivaxmålning, smycken - Sparrsätra 17
  • Torbjörn Forsberg; skulptur - Nysätraby, Örsundsbro
  • Rose-Marie Gustafsson; keramik - Litslena Ullstämma 3, Grillby
  • Ida Haag; olja, silversmide, skulptur, tryck - Kungsgatan 31A, in på gården, Enköping
  • Lillemor Hammarlund; keramik - Ugglevägen 17, Grillby
  • Jajja Hansdotter; akvarell - Tuna Trädgård, Örsundsbro   
  • Patrik Holmberg ; olja - Galleriet/ateljén, Rådmansgatan 10
  • Gun Jaensson; keramikskulptur - Karleby Tingshus
  • Yvonne Johansson; akvarell, trasmattor - Boglösa församlingshem
  • Anders Kallström; varmsmide - Litslena Ullstämma 3, Grillby   
  • Carola Karlsson; akryl - Raststugan Skattmansö skidbacke   
  • Felicia Karlsson; akvarell, akryl - Raststugan Skattmansö skidbacke   
  • Lotta Kilander; kinesisk ging bi - Ännesta Hacksta, Grillby
  • Curt Larsson; akvarell - Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Britt-Marie Lindås; akvarell, akryl, olja - Åsundavägen 51,Enköping
  • Marie Lindström; akryl & GÄSTUTSTÄLLARE: Ella Hurtig; olja, akryl, keramiklera- Hacksta Svind 29   
  • David Littlewood; akvarell, blyerts - Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Sussie Lönneström; betong - Litslena Ullstämma 3, Grillby
  • Roger Löthegård; trä, svarvning, segmentalster - Bredgården, Bred
  • Wei Xu Meller; akvarell - Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Kerstin Mårtensson; akvarell, olja - Gräsgt 14, Enköping
  • Karin Nilsson; olja, akvarell - Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Rani Nilsen Holmström; akryl, tusch, fotokonst, smycken i gummi o sten - Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Yvonne Olsson & Leif Malm; konstföremål i rost och trä mm - Broby Gård, Tillinge (Facebook yo-design)
  • Fredrik Sköld; målningar, fontäner, kulspiraler - Hacksta, Fjälby 1, Grillby
  • Göran Sollfors; fotografi - Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Märith Sovin; akvarell - Möbler o Ting, Skäggesta Gård 3, Grillby
  • Annika Söderberg; akryl, keramik & GÄSTUTSTÄLLARE: Kerstin Sjöholm; olja, akryl, akvarell- Paushuset, ingång från Eriksgatan, Enköping
  • Christina Sigvardsdotter Weiberg; akryl - Breds Skälby Gård 4   
  • Tina Tombrock; skulptur, blandade tekniker - Villberga Bäcka kvarn 4
  • Margareta Widh; abstrakt akryl - Pepparrotsgt 33A, Enköping   
  • Maria Wärlind; olja,akryl - Raststugan Skattmansö skidbacke